Kultura Niemiec

Berlin

Odwiedzając Niemcy, nie sposób nie odwiedzić stolicy czyli Berlina. Zobaczymy tam m.in Bramę Branderburską (Branderburger Tor), wieżę telewizyjną (Fernsehturm), Reichstag - czyli siedzibę niemieckich władz. 

Monachium

Kolejne miasto, które zapewne wszyscy znamy to Monachium. Monachium położone jest na Wyżynie Bawarskiej, nad rzeką Izarą. Jedną z większych atrakcji Starego Miasta jest Nowy Ratusz zbudowany            w stylu neogotyckim.

 

 

Bawarskie zamki 

 Ludwik II - ekscentryczny władca, upodobał sobie baśniowe zamki i nie żałował pieniędzy z królewskiego skarbca. Ekscentryczny władca pozwolił sobie na wybudowanie zamków  Hohenschwangau, Linderhof                  i najsłynniejszy Neuschwanstein, które  można podziwiać do dziś wśród majestatycznych szczytów Alp.

Kolonia 

Jedno z największych niemieckich miast i głównych historycznych ośrodków kultu religijnego w Europie. Miasto położone zostało nad rzeką Ren. Najważniejszą wizytówką Kolonii jest gotycka katedra będąca jednocześnie siedzibą arcybiskupstwa. Dzwon bijący na katedralnej wieży zwany "Grubym Piotrkiem" to dzwon św. Piotra. Jest największym dzwonem na świecie.

Wyspa Mainau

Wyspę położoną w północno-zachodniej części Jeziora Bodeńskiego zamieszkiwali niegdyć Krzyżacy. Obecnie prywatna wyspa stała się rajskim ogrodem, który co roku odwiedza milion turystów.

 

 

 

 

 

 

Kölner Dom
Monachium
Zamek Neuschwanstein
Berlin
Wyspa Mainau


Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2023 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl